Inteligentne Czujniki 

Inteligentne czujniki są niezwykle ważnym elementem wyposażenia każdego nowoczesnego domu. Doskonale sprawdzą się również w Twoim mieszkaniu o czym możesz się przekonać nabywając jeden z modeli w Smart4Living. Czy wiedziałeś, że w zależności od konkretnego modelu, potrafią one raportować mierzone parametry, takie jak wilgotność, temperatura lub zadymienie? Inteligentny dom wyposażony w czujniki zapewni bezpieczeństwo i komfort domownikom. Zastosowanie czujników ruchu lub sabotażu sprawia, że będziesz mógł czuć się bardziej komfortowo i żyć w domu przyszłości, czyli takim, który będzie dopasowany do Twoich oczekiwań. Czujniki z-wave stworzą dom przyszłości, dopasowany do preferencji jego mieszkańców.

 • Czujniki zalania
  Czujniki zalania

  Czujniki zalania wodą podobnie, jak bardzo popularne czujniki dymu, to niezbędne wyposażenie w inteligentnym domu. Mogą uchronić Twoje mieszkanie przed kosztownym i czasochłonnym remontem w przypadku awarii różnego rodzaju urządzeń, na przykład pralki czy zmywarki. Często wychodzisz z domu, zostawiając je uruchomione? Rozwiązaniem może być czujnik, który pozwoli Tobie oraz domownikom na jeszcze bardziej swobodne korzystanie ze sprzętu AGD. Dzięki czujnikom zalania będziesz niezwłocznie poinformowany o ewentualnej awarii, co sprawi, że szybko zareagujesz, unikając większych szkód.

 • Czujniki otwarcia drzwi/okna
  Czujniki otwarcia...

  W tej kategorii znajdziesz czujniki z-wave, które skutecznie zabezpieczą drzwi i okna przed niepowołanym otwarciem. Dzięki rosnącej popularności technologii z-wave proponujemy Tobie duży wybór czujników otwarcia drzwi i okien. W naszej ofercie znajdziesz klasyczne czujniki do montażu na framugę (dyskretne, praktycznie niewidoczne dzięki niewielkim rozmiarom) oraz nowoczesne paski instalowane wewnątrz framugi drzwi lub do montażu w rogu okna z możliwością pomalowania urządzenia w kolorze ramy, co zapewni jego niewidoczność i dyskretność.

 • Czujniki dymu/CO
  Czujniki dymu/CO

  Wiele słyszy się o cichym zabójcy, jakim jest czad. Bezzapachowy, niewidzialny, niewyczuwalny przez człowieka gaz, może doprowadzić do tragedii. Ponadto - objawy zatrucia czadem przypominają przeziębienie lub grypę, co jest dla nas jeszcze bardziej mylące. Dlatego w domach coraz częściej instalujemy urządzenia mające informować nas o ewentualnym zagrożeniu. Czujniki czadu i dymu są skuteczne, a o ich konieczności posiadania nie musimy chyba nikogo przekonywać. Wprawdzie nie zatrzymają rozprzestrzeniającego się ognia, natomiast mogą odpowiednio wcześnie poinformować mieszkańców o zadymieniu, pozwalając na szybką reakcję, która może niejednokrotnie uratować zdrowie, a nawet życie.

 • Multisensory
  Multisensory

  Multisensory to grupa urządzeń Z-Wave mieszczących w jednym, niewielkim urządzeniu kilka czujników, głównie temperatury, wilgotności, natężenia światła, ruchu, zmiany położenia, zalania czy dymu. Różni producenci łączą w swoich produktach różne kombinacje powyższych czujników w zależności od głównego przeznaczenia danego multisensora, którego istotnym założeniem jest zapewnienie ochrony oraz bezpieczeństwa w Twoim domu. Zapoznaj się z pełną specyfikacją i dokonaj właściwego wyboru. Chętnie Ci w tym pomożemy!

Pokaż 1- 1 z
 • Fibaro

  229,00 zł 239,00 zł WYSYŁKA 24H
  Spadające ceny!

  Multisensor Fibaro zwiększy komfort Twojego inteligentnego domu. Oprócz funkcji wykrywania ruchu posiada wbudowany czujnik temperatury, czujnik natężenia światła oraz akcelerometr który poinformuje Cię o zmianie położenia czy np trzęsieniu ziemi.

 • Google NEST

  699,00 zł Wysyłka 2-5 DNI

  Czujnik dymu i CO (czadu). Różni się od innych dostępnych na rynku czujników dymu, ponieważ potrafi wykryć zarówno pożary powstające bardzo szybko jak i te które tlą się powoli zanim pojawi się ogień. Dzięki wbudowanemu dodatkowemu czujnikowi wilgotności potrafi odróżnić parę wodną od dymu co uchroni Cię przed fałszywymi alarmami podczas pracy w kuchni.

 • Fibaro

  349,00 zł 399,00 zł WYSYŁKA 24H
  Spadające ceny!

  Czujnik tlenku węgla (czadu) wyposażony w syrenę alarmową, diodę LED i czujnik temperatury. Może pracować jako niezależne urządzenie.

 • Fibaro

  249,00 zł 269,00 zł WYSYŁKA 24H
  Spadające ceny!

  Najnowszy czujnik dymu Fibaro FGSD to sensor pracujący w standardzie Z-wave, służy do wykrywania wczesnego stadium pożaru wykorzystujący optyczną metodę detekcji dymu, kompatybilny z centralami Fibaro HC2 oraz Vera. Sygnalizacja alarmu pożarowego odbywa się w sposób akustyczny i optyczny.

 • Fibaro

  189,00 zł 209,00 zł WYSYŁKA 2-5 DNI
  Spadające ceny!

  Bezprzewodowy, zasilany bateryjnie magnetyczny czujnik otwarcia drzwi lub okna sterowany za pomocą dowolnego kontrolera Z-WAVE. Urządzenie umożliwia podłączenie zewnętrznego przełącznika lub innego czujnika typu ON/OFF oraz czujnika temperatury Fibaro DS001. Montując czujnik drzwi/okno w swoim domu, zwiększasz bezpieczeństwo i komfort zamieszkania....

 • Fibaro

  229,00 zł 249,00 zł WYSYŁKA 24H
  Spadające ceny!

  Czujnik Fibaro to najbardziej zaawansowany i funkcjonalny czujnik zalania w nowoczesnym wzornictwie. Wszystko to zamknięte w kompaktowej i estetycznej obudowie.

 • Fibaro

  79,00 zł Dostępny

  Bezprzewodowy czujnik temperatury dedykowany do współpracy z  głowicami termostatycznymi  Fibaro Radiator Head. Zadaniem czujnika jest sterowanie bezpośrednio głowicą tak aby zadaną temperaturę osiągnąć tam gdzie tego chcesz a nie przy grzejniku.Punkt odniesienia nawet dla trzech głowic Możliwość umieszczenia sensora w dogodnym miejscu Precyzyjny pomiar...

 • MCO Home

  749,00 zł 799,00 zł WYSYŁKA 2-5 DNI
  Spadające ceny!

  Sensor jakości powietrza mierzy w czasie rzeczywistym przekroczenie stężenia zanieczyszczeń powietrza PM 2.5 (pył zawieszony o średnicy nie większej niż 2,5 μm) w pomieszczeniu. (Jest to najgroźniejsze dla zdrowia człowieka i długotrwała ekspozycja na to zanieczyszczenie powoduje wzrost chorób układu oddechowego i krążenia).

Pokaż 1- 1 z

Inteligentny dom wyposażony w nowoczesne czujniki

Inteligentne czujniki znajdą zastosowanie u wszystkich, którzy pragną, by ich dom był nowoczesny, przyjazny mieszkańcom oraz odpowiednio zabezpieczony. Nowoczesna technologia umożliwiła łatwiejsze sprawowanie kontroli nad naszym domowym otoczeniem. Bezpieczeństwo prywatnej przestrzeni jest bardzo ważne. Odpowiedni czujnik może sprawić, że mieszkańcy będą mogli czuć się komfortowo w każdej sytuacji. Dostępne w ofercie naszego sklepu urządzenia łączą w sobie funkcjonalność kilku sensorów w jednym urządzeniu. Multisensor 6 Z-Wave Aeotec to zarówno czujnik światła, temperatury, wilgotności i wibracji. Niewielkie urządzenie prezentuje szeroką gamę możliwości.

Każdy inteligentny dom powinien być również wyposażony w czujniki dymu. Pożar bez wątpienia jest ogromnym zagrożeniem nie tylko dla zgromadzonego w domu mienia, ale przede wszystkim dla życia i zdrowia jego mieszkańców. Czujniki umożliwiają wykrycie wczesnego stadium pożaru za pośrednictwem optycznej metody detekcji dymu jak na przykład Nest Protect. Sygnalizacja niebezpieczeństwa odbywa się zarówno za pomocą sygnału akustycznego, jak również optycznego. Czujnik jest bardzo wrażliwy, dlatego też w porę zaalarmuje mieszkańców nawet o najmniejszym zagrożeniu. W przypadku pojawienia się ognia, czas odgrywa bardzo ważną rolę. Dzięki podjęciu działań zaradczych już na samym początku od momentu pojawienia się ognia, w znaczący sposób będzie można zniwelować wielkość ewentualnych strat.

Czujniki Z-Wave - gwarancja bezpieczeństwa i spokoju

Czujniki z-wave informujące o zalaniu to rozwiązania, które powinny znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym. Czujnik przekaże wyraźnie ostrzeżenie zarówno w przypadku kiedy zapomnimy o zakręceniu kranu, jak również w momencie, gdy któreś z pomieszczeń ulegnie zalaniu przez sąsiada. Z takiego rozwiązania powinni skorzystać wszyscy, którzy często przebywają poza swoim domem. Obsługa jest niezwykle prosta i wygodna. Można to robić z każdego miejsca na świecie, przy wykorzystaniu swojego telefonu komórkowego lub komputera. Czujnik zadba o bezpieczeństwo domu oraz spokój jego mieszkańców.

Nowoczesny dom musi być również odpowiednio zabezpieczony przed ingerencją osób niepożądanych. W tym celu dobrze zastosować specjalne zabezpieczenia na okna oraz drzwi, informujące właściciela posesji o próbie włamania. Ultracienkie sensory magnetyczne są praktycznie niewidoczne. Dostępny w ofercie sklepu czujnik otwarcia drzwi oraz okien Strips Sensor, wyposażony został we wbudowaną baterię, która posiada żywotność wynoszącą nawet 10 lat.

Zadbać należy nie tylko o bezpieczeństwo domu, ale również o swoje zdrowie. W tym celu każdy inteligentny dom musi posiadać czujnik stężenia PM2.5. Jakość powietrza jest niezwykle ważna dla naszej fizycznej i psychicznej kondycji. Długotrwała ekspozycja na różnego rodzaju zanieczyszczenia skutkuje powstawaniem wielu chorób układu oddechowego oraz układu krążenia. Przy pomocy sensora można w czasie rzeczywistym odczytywać informacje mówiące o przekroczeniu stężenia zanieczyszczeń zgromadzonych w pomieszczeniu.

Znajdujące się w domu czujniki mogą pomóc zadbać zarówno o zdrowie, bezpieczeństwo, komfort oraz dobre samopoczucie towarzyszące nam każdego dnia. Warto skorzystać z udogodnień techniki, by żyć prościej i wygodniej.