Inteligentne gniazdka 

Inteligentne gniazdko ma dwie główne zalety: pozwala włączyć lub wyłączyć podłączonego laptopa bądź telewizor z poziomu aplikacji. To ważne, kiedy mamy przykry zwyczaj zapominać o tym przed położeniem się spać. Możemy zaprogramować automatyczne odcięcie zasilania w danym gniazdu o określonej godzinie - np. 00:00. Dodatkowo informuje o poborze energii elektrycznej. Aplikacja zapisuje wyniki będące doskonałym punktem wyjścia dla optymalizacji kosztów. Dzięki temu zyskujemy kontrolę nad własnymi wydatkami. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć rachunki nawet o 30%. Jest to więc inwestycja, która bardzo szybko się zwróci.

Pokaż 1- 1 z
 • Fibaro

  249,00 zł 269,00 zł WYSYŁKA 24H
  Spadające ceny!

  To najnowszy i jeden z najmniejszych zdalnie sterowany włączników spośród sprzętów elektrycznych z funkcją pomiaru zużywanej energii pracujący w technologii Z-Wave. Wygląda jak przejściówka i podłączane jest bezpośrednio do dowolnego gniazda zasilającego. Umożliwia wygodny, łatwy i szybki sposób zdalnie zarządzać urządzeniami elektrycznymi.

 • Fibaro

  359,00 zł 379,00 zł Dostępny
  Spadające ceny!

  Walli Outlet to inteligentne gniazdko, które umożliwia sterowanie i zarządzanie podłączonym do niego urządzeniem elektrycznym. Wyposażony jest w pierścień LED informujący o poborze mocy. Może kontrolować maksymalne obciążenie 3680 W (16 A). W obecnej wersji Wall plug Walli sam w sobie jest gniazdkiem a nie wystającym urządzeniem ze zwykłego kontaktu.

Pokaż 1- 1 z

Jak działają inteligentne gniazdka elektryczne?

Aby wszystko w pełni zadziałało, musimy podłączyć kontroler (do kupienia w naszym sklepie) zgodnie z instrukcją. Potrzebne będzie także pobranie specjalnej aplikacji, za pomocą której będziemy sterować naszymi inteligentnymi gniazdami. Trzecim krokiem będzie dodanie ich do sieci urządzeń. I gotowe! Nawet będąc poza domem, będziemy mieć pewność, że wszystkie elektroniczne gadżety są wyłączone. To bardzo prosty i inteligentny sposób na zarządzanie zużyciem energii elektrycznej z dowolnego miejsca. Warto też zauważyć, że urządzenie będzie działać nawet bez centralki - nie uzyskamy jednak wtedy dostępu do wszystkich funkcjonalności. Jeśli gniazdko będzie w zasięgu kontrolera, będziemy mogli uruchomić czajnik, zanim jeszcze wyjdziemy z łazienki a podczas ubierania się, nastawić ulubioną muzykę. W zimowe dni włączyć grzejnik, zanim jeszcze dotrzemy do domu, osiągając optymalną temperaturę. Możemy też zdalnie sterować np. telewizorem, tworząc złudzenie obecności, chroniąc się w ten sposób przed włamaniem.

Mniejsze zużycie prądu

Na pewno nie chcemy, by w trakcie wyjazdu komputer czy telewizor dalej pracowały. Niepożądane są też różnego rodzaju spięcia czy grzejnik pracujący na pełnych obrotach pod naszą nieobecność. Niestety zdarzają się sytuacje, gdy po prostu zapomnieć je wyłączyć bądź nie mieć pewności, czy to zrobiliśmy. Z pomocą przychodzi wtedy technologia Z-Wave. Uruchamiamy aplikację i możemy od razu, nawet będąc daleko od domu, upewnić się, że wszystko jest w porządku bądź wyłączyć urządzenie. Czy to nie jest proste? Dodatkowo otrzymamy raport o zużyciu prądu, zyskując tym samym poczucie bezpieczeństwa i kontrolę nad wydatkami. To nie tylko wygoda - to również bardzo korzystna, opłacalna inwestycja.

Bezpieczeństwo na wyciągnięcie ręki

Inteligentne gniazdka elektryczne pozwalają uzyskać kontrolę również nad urządzeniami, które nie są czujnikami dymu lub zalania (sprawdź naszą ofertę!). To z kolei przekłada się na bezpieczeństwo. Zmniejsza się bowiem ryzyko spięcia czy nawet pożaru, np. jeśli obawiamy się burzy, a jesteśmy poza domem, możemy zdalnie wyłączyć komputer, chroniąc mienie i nasze dane. Bezpieczeństwo to udane podróże i spokojny sen.