FIBARO - CZUJNIKI DYMU / CO

Wiele słyszy się o cichym zabójcy, jakim jest czad. Bezzapachowy, niewidzialny, niewyczuwalny przez człowieka gaz, może doprowadzić do tragedii. Ponadto - objawy zatrucia czadem przypominają przeziębienie lub grypę, co jest dla nas jeszcze bardziej mylące. Dlatego w domach coraz częściej instalujemy urządzenia mające informować nas o ewentualnym zagrożeniu. Czujniki czadu i dymu są skuteczne, a o ich konieczności posiadania nie musimy chyba nikogo przekonywać. Wprawdzie nie zatrzymają rozprzestrzeniającego się ognia, natomiast mogą odpowiednio wcześnie poinformować mieszkańców o zadymieniu, pozwalając na szybką reakcję, która może niejednokrotnie uratować zdrowie, a nawet życie.

Pokaż 1- 1 z
 • Google NEST

  699,00 zł Wysyłka 2-5 DNI

  Czujnik dymu i CO (czadu). Różni się od innych dostępnych na rynku czujników dymu, ponieważ potrafi wykryć zarówno pożary powstające bardzo szybko jak i te które tlą się powoli zanim pojawi się ogień. Dzięki wbudowanemu dodatkowemu czujnikowi wilgotności potrafi odróżnić parę wodną od dymu co uchroni Cię przed fałszywymi alarmami podczas pracy w kuchni.

 • Fibaro

  349,00 zł 399,00 zł WYSYŁKA 24H
  Spadające ceny!

  Czujnik tlenku węgla (czadu) wyposażony w syrenę alarmową, diodę LED i czujnik temperatury. Może pracować jako niezależne urządzenie.

 • Fibaro

  249,00 zł 269,00 zł WYSYŁKA 24H
  Spadające ceny!

  Najnowszy czujnik dymu Fibaro FGSD to sensor pracujący w standardzie Z-wave, służy do wykrywania wczesnego stadium pożaru wykorzystujący optyczną metodę detekcji dymu, kompatybilny z centralami Fibaro HC2 oraz Vera. Sygnalizacja alarmu pożarowego odbywa się w sposób akustyczny i optyczny.

Pokaż 1- 1 z

Polska marka Fibaro – czujniki

To obowiązkowe urządzenia, które powinien mieć każdy świadomy użytkownik inteligentnego domu lub mieszkania. Są gwarancją bezpieczeństwa i poczucia komfortu. Jeśli nie masz piecyka gazowego, możesz zrezygnować z czujnika CO, ale sensor dymu powinien znaleźć się w każdej kuchni. Zabezpieczy dom czy mieszkanie przed pożarem, a przynajmniej komplet garnków przed spaleniem i totalnym zadymieniem pomieszczenia. Takie zdarzenia niejednokrotnie kończą się wyrzuceniem naczyń i koniecznością odmalowania ścian. Aby zapobiec tego typu wypadkom, zainwestuj w nowoczesne czujniki Fibaro, które są proste w instalacji i konfiguracji, a także bezinwazyjne w montażu. Ich zakup jest naprawdę opłacalny, w końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze.

fibaro czujniki

Czujniki czadu i dymu - sprawdź ofertę naszego sklepu

W ofercie uwzględniliśmy inteligentne czujniki czadu różnych producentów w tym firmy FIbaro, które z innymi podzespołami, takimi jak czujniki zalania, ruchu i inne tworzą cały ekosystem Fibaro. Wszystkie urządzenia rekomendowane przez tę polską markę tworzą kompleksowy, w pełni zintegrowany system dostosowany do funkcji poszczególnych pomieszczeń i potrzeb mieszkańców. Wśród najpopularniejszych rozwiązań można znaleźć czujniki dymu, dwutlenku węgla oraz czadu - są to sensory, które służą do wykrywania wczesnego stadium pożaru, zadymienia czy zaczadzenia. Najczęściej wykorzystują optyczną metodę detekcji dymu, czyli CO2 i CO. Sygnalizacja alarmu odbywa się w sposób akustyczny oraz optyczny, dzięki czemu jest skuteczna, stanowi efektywny system ostrzegania i zapobiegania tragediom.

Wartymi uwagi są również czujnik firmy NEST. Wśród nich znajdziemy m.in. zaawansowany model NEST PROTECT, który różni się od innych, dostępnych na rynku czujników dymu swoją funkcjonalnością. Model ten potrafi wykryć zarówno pożary powstające bardzo szybko jak i te, które powoli się tlą, co poprzedza pojawienie się ognia. Ponadto NEST PROTECT potrafi odróżnić parę wodną od dymu, dzięki czemu unikniesz fałszywych alarmów podczas pracy w kuchni. Czujniki firmy NEST występują zarówno w wersji bezprzewodowej (zasilanej bateryjnie) jak i zasilanej 230 V. Można je wyciszyć z telefonu lub tabletu i uzyskać powiadomienie o zagrożeniu w czasie rzeczywistym.

Gdzie powinno stosować się czujniki czadu i dymu?

Czujniki czadu i dymu powinny być zamontowane w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie grzewcze, jak piec kaflowy, kominek czy piecyk gazowy. Ważne jednak, by czujników nie instalować w ich pobliżu, gdzie stężenie pyłów może być większe, co spowoduje zły pomiar. Podobnie odczytywanie stężenia czadu i dymu może zostać zakłócone, jeżeli zamontujemy czujnik w pobliżu kratek wentylacyjnych, gdzie ruch powietrza jest dość duży. Dlatego najlepiej zainstalować je na płaskiej powierzchni, na środku pomieszczenia, aby urządzenie mogło dokładnie wykonywać pomiary. Czujniki warto zainstalować nie tylko w miejscach, gdzie są urządzenia grzewcze, ale także tam, gdzie bardzo często i długo przebywamy, na przykład w sypialni, gdzie podczas snu nasze odczuwanie tym bardziej może być zaburzone. Czujek nie warto instalować w łazienkach, ponieważ przez parę wodną pomiary mogą być błędne.

Czujniki czadu i dymu warto zainstalować również w takim miejscu, z którego alarm będzie dokładnie słyszany przez wszystkich mieszkańców. Jeśli mieszkamy w dużych, piętrowych domach, warto zdecydować się na kilka czujników, które mogą przekazywać sobie informacje o zagrożeniu. Będzie to możliwe w sytuacji, gdy zdecydujemy się na przykład na modele czujników NEST, przekazujących sobie informacje o wykrytym zagrożeniu, podnoszących jednocześnie alarm.

Ich cena rozpoczyna się od niecałych 250 zł, dlatego wydatek jest optymalny, a może uratować życie. Warto również zastanowić się nad jeszcze bardziej zaawansowanym rozwiązaniem, do którego należą czujniki działające w sieci urządzeń z-wave. Wywołany przez nie alarm może uruchomić inne urządzenia, które na przykład otworzą okno, włączą wentylatory, podniosą rolety, aby jak najszybciej przewietrzyć pomieszczenie.