Multisensory 

Multisensory to grupa urządzeń Z-Wave mieszczących w jednym, niewielkim urządzeniu kilka czujników, głównie temperatury, wilgotności, natężenia światła, ruchu, zmiany położenia, zalania czy dymu. Różni producenci łączą w swoich produktach różne kombinacje powyższych czujników w zależności od głównego przeznaczenia danego multisensora, którego istotnym założeniem jest zapewnienie ochrony oraz bezpieczeństwa w Twoim domu. Zapoznaj się z pełną specyfikacją i dokonaj właściwego wyboru. Chętnie Ci w tym pomożemy!

Pokaż 1- 1 z
 • Fibaro

  229,00 zł 249,00 zł WYSYŁKA 24H
  Spadające ceny!

  Czujnik Fibaro to najbardziej zaawansowany i funkcjonalny czujnik zalania w nowoczesnym wzornictwie. Wszystko to zamknięte w kompaktowej i estetycznej obudowie.

 • Fibaro

  229,00 zł 239,00 zł WYSYŁKA 24H
  Spadające ceny!

  Multisensor Fibaro zwiększy komfort Twojego inteligentnego domu. Oprócz funkcji wykrywania ruchu posiada wbudowany czujnik temperatury, czujnik natężenia światła oraz akcelerometr który poinformuje Cię o zmianie położenia czy np trzęsieniu ziemi.

 • Google NEST

  699,00 zł Wysyłka 2-5 DNI

  Czujnik dymu i CO (czadu). Różni się od innych dostępnych na rynku czujników dymu, ponieważ potrafi wykryć zarówno pożary powstające bardzo szybko jak i te które tlą się powoli zanim pojawi się ogień. Dzięki wbudowanemu dodatkowemu czujnikowi wilgotności potrafi odróżnić parę wodną od dymu co uchroni Cię przed fałszywymi alarmami podczas pracy w kuchni.

Pokaż 1- 1 z

Multisensory - przeznaczenie

Czujniki wielofunkcyjne składają się z co najmniej dwóch czujników oraz mają przypisane różne zadania, jak na przykład:

 • wykrywanie ruchu,
 • pomiar temperatury,
 • pomiar jasności,
 • pomiar ilości promieni UV,
 • pomiar wilgotności,
 • wykrywanie drgań i naruszenia czujnika.

W przypadku multisensorów chodzi przede wszystkim o kombinację wykrywania kilku czynników zewnętrznych. Multiczujniki to urządzenia zawierające w sobie pewną liczbę podstawowych, naturalnych czujników, wbudowaną baterię-akumulator oraz wyświetlacz dotykowy. W prosty sposób można adaptować bardziej zaawansowane pomiary, a samo urządzenie jest niezwykle czujne.

Do czego potrzebny jest multisensor?

Systemu inteligentnego domu nie działa odpowiednio bez właściwych czujników. To one pozwalają zatroszczyć się o Twój komfort oraz bezpieczeństwo, na przykład umożliwiając zapalenie świateł, gdy wrócisz do domu, czy powiadamiając o potencjalnym pożarze lub wtargnięciu intruza. Czujnik ruchu, światła, promieni UV, temperatury, wilgoci, wibracji - wszystkie je znajdziesz w jednym, dość niepozornym urządzeniu. Multisensor 6 to propozycja dla Ciebie. Łączy w sobie funkcjonalność wymienionych wyżej czujników. To kompaktowe urządzenie działa na podstawie bezprzewodowej technologii Z-Wave, dzięki czemu można go prosto i bardzo wygodnie zintegrować z większością kontrolerów systemu inteligentnego budynku. Dodatkowo można zmniejszyć czujność sensorów na obecność małych zwierząt.

Dane techniczne produktu Multisensor 6

Multisensor 6 komunikuje się za pomocą Z-Wave RF 868.42 MHz Z-Wave Plus (series 500). Zasilany jest przez dwie baterie CR123A lub przez USB (mini-B). Wyposażony został w specjalne wykrywanie niskiego stanu baterii. Czas pracy na bateriach szacuje się na około

roku, pomiar temperatury: od -10 do +50°C _ 1°C, pomiar wilgotności: od 20% do 90% _ 3%, natomiast zakres pomiaru światła: od 0 do 30000 Lux. Obudowa wykonana jest zgodnie z normą IP20. Zasięg wynosi do 30 m wewnątrz i do 150 m na zewnątrz.

Produkty znanych marek

W naszym sklepie internetowym można znaleźć czujniki wielofunkcyjne znanych i cenionych marek, takich jak Aeotec, Fibaro, MCO Home czy NEST. Jedną z propozycji jest czujnik ruchu Fibaro Motion Sensor, który oprócz standardowych funkcji ma wbudowany akcelerometr będący w stanie wykryć zmianę położenia czy próbę otwarcia obudowy. To technologia na najwyższym poziomie zamknięta w bardzo małej obudowie, produkt zarówno niezwykle funkcjonalny, jak i wygodny w użytkowaniu.