Zamek do drzwi GerdaLock V3

Opublikowane: kwi 8, 2019 | Autor: Grzegorz Szymanski | Kategorie: Możliwości z-wave

Od kilku miesięcy dostępna jest na rynku nowa wersja  inteligentnego zamka - GerdaLock V3, która nie tylko podniesie wygodę i komfort użytkowania Twojego mieszkania czy domu, ale przede wszystkim podniesie bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Więcej dowiesz się w dalszej części artykułu.

Ponieważ zainteresowanie tym urządzeniem rośnie z tygodnia na tydzień, postanowiliśmy opisać go dokładniej i odpowiedzieć na najczęściej 

zadawane pytania oraz przedstawić jego możliwości zarówno te zwiększające bezpieczeństwo jak i codzienny komfort życia.

GerdaLock V3 dostępny jest w kolorze srebrnym oraz 4 wersjach sposobu komunikacji:

  • Bluetooth
  • Apple HomeKit
  • Bluetooth & z-wave
  • Bluetooth & zig bee

 

Dzięki temu każdy wybierze odpowiednią wersję dla siebie. Jak łatwo się domyślić, pierwszy może komunikować się tylko za pomocą Bluetooth, co pozwala otwierać i zamykać drzwi za pomocą smartfona, ale tylko gdy jesteśmy w pobliżu drzwi. Jest to wersja przeznaczona dla tych użytkowników, którzy nie rozważają w przyszłości rozbudowy domu o kolejny inteligentne urządzenia z którymi mógłby się komunikować zamek ani nie mają potrzeby sterowania nim zdalnie z dowolnego miejsca.  To samo tyczy się drugiej wersji z tą różnicą, że jest ona dedykowana użytkownikom urządzeń firmy Apple i dzięki temu zamek jest kompatybilny z dedykowaną aplikacją apple do sterowania urządzeniami smart. Natomiast 2 pozostałe wersje bogatsze odpowiednio o moduł z-wave lub zig bee, zwiększa możliwości zamka o wpięcie w infrastrukturę inteligentnego domu. Dzięki temu możemy skonfigurować sobie sceny, kiedy nasz inteligentny zamek ma się zamykać/otwierać i współdziałać z innymi urządzeniami smart.

Urządzenie zasilane jest 4 bateriami typu CR123, które wystarczają na ok. 1 rok normalnego użytkowania.

Zamek montowany jest od wewnętrznej strony drzwi, więc od zewnątrz nikt nie wie, że waszego domu strzeże GerdaLock V3 i najnowsza wkładka GERDA PRO SYSTEM.  To jest według nas ważne, szczególnie gdy na zamek decyduje się ktoś kto posiada wkładkę w drzwiach sprzed kilkunastu lub kilkudziesięciu lat. Przy okazji zakupu nie najtańszego zamka dostajemy również najnowocześniejszą wkładkę od GERDY.

Drzwi od wewnątrz otwieramy za pomocą listka w taki sam sposób jak bardzo często spotykane gałki montowane od wewnątrz aby nie trzymać kluczy w drzwiach. Jest to jedna ze zmian w porównaniu do poprzedniej wersji, która nie posiadała tak zwanego sprzęgła i otwieranie manualne było co najmniej niewygodne, stawiało opór. W obecnej wersji już tego nie ma i otwierając zamek manualnie nie odczujemy żadnej różnicy.

Od zewnątrz drzwi mogą się otwierać bezdotykowo, gdy zbliżamy się do nich ta opcja działa lepiej, gdy zastosujemy dodatkowe urządzenie Bacon, sprzedawane oddzielnie, które „nasłuchuje” sygnał bluetooth i odpowiednio wcześnie zareaguje. Opcja ta działa również bez Bacona, ale może nie zdążyć z otwieraniem drzwi na czas, co może czasem irytować. Oczywiście gdy mamy zamek z modułem z-wave, wachlarz możliwości otwierania zamka jest dużo większy. Możemy zastosować klawiatury na kod, czy też breloki zbliżeniowe, w przypadku domów, czy posesji, gdy na przykład otwieramy bramę wjazdową, czy też garażową.

Teraz trochę więcej o bezpieczeństwie jakie daje nam zastosowanie w naszych drzwiach GerdyLock V3. Jak już wspomnieliśmy powyżej otrzymujemy najnowszą wkładkę Pro System, ale to nie jedyny element zwiększający nasze bezpieczeństwo. Nowa wersja zamka posiada mocniejszy algorytm szyfrujący komunikację między urządzeniem a telefonem więc nasze bezpieczeństwo wzrosło wielokrotnie. Zamek z modułem z –wave pozwala na zaprogramowanie harmonogramu, kiedy nasz zamek ma być zamykany i/lub otwierany, co w 100% uchroni nas przed sytuacjami, kiedy zapominamy zamknąć drzwi na noc. Jest to o tyle ważne, iż jest coraz więcej włamań do mieszkań metodą na „klamkę”. Włamywacz chwyta za klamkę i sprawdza, czy drzwi są zamknięte, jeśli niestety nie, wchodzi do mieszkania i w najłagodniejszym wypadku kradnie rzeczy w zasięgu ręki. Dla tych, którzy przypominają sobie o zamknięciu drzwi leżąc już w łóżku może być dużym ułatwieniem zamknięcie drzwi za pomocą smartfona, czy też innego urządzenia smart dom, na przykład Button Fibaro, lub gdy gasimy światło w sypialni. Z drugiej strony rano, gdy wychodzimy do pracy/szkoły nasze drzwi mogą być już otwarte chwilę wcześniej, a tuż po wyjściu mogą się zamknąć same bez konieczności wyciągania klucza. Możliwości wykorzystania zamka GerdaLock V3 w systemie inteligentnego domu z-wave jest dużo więcej, zainteresowanych zapraszamy do kontaktu, a zdecydowanych zapraszamy do zakupu. Pozostaje tylko przeczytanie poniższego akapitu, w którym dowiecie się, czy zamek Gerda Lock będzie pasował do waszych drzwi.

Decydując się na zakup zamka musimy upewnić się, czy będzie pasował do naszych drzwi i tutaj pojawia się najwięcej Waszych pytań, bo co to znaczy, że zamek jest kompatybilny z wkładką (ta część naszych drzwi w którą wkładamy klucz) na zębatkę, albo zabierak. Chodzi tu o mechanizm, który powoduje ryglowanie drzwi, na poniższych zdjęciach prezentujemy Państwu wkładki zarówno na zębatkę jak i na zabierak. De facto, nie musicie wiedzieć, który z tych dwóch mechanizmów jest w waszej wkładce, ale ważne jest jak wygląda klucz do takich wkładek. Jeśli nasze drzwi mają taką wkładkę to w 99% zamek GerdaLock V3 będzie pasował.

Wielu z Was pyta, czemu zamek sprzedawany jest wraz z usługą montażu. Jest to podyktowane w głównej mierze tym, iż w Polsce mamy co najmniej 12 rodzajów/rozmiarów wkładek i dobranie odpowiedniej samemu może nastręczyć wiele problemów. Nie bez znaczenia jest również to, czy nasze drzwi otwierają się do wewnątrz mieszkania czy na zewnątrz. Dzięki usłudze montażu masz pewność, że zamek zostanie zainstalowany przez wykwalifikowanego montera Gerdy, który dobierze odpowiednią wkładkę podczas montażu, ale wraz z wersją GerdaLock V3 nastąpiły również zmiany w tym temacie i teraz można poprosić o wersję bez usługi montażu wystarczy podać rozmiar wkładki i będziecie mogli dokonać montażu samodzielnie a tym samym zaoszczędzić.

Zapraszamy do zakupu.  Kup Teraz 

Komentarze (0)

No comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodać komentarz