Zamek do drzwi GerdaLock

Opublikowane: maj 10, 2017 | Autor: Grzegorz Szymanski | Kategorie: Możliwości z-wave

Od kilku miesięcy dostępny jest na rynku inteligentny zamek, który nie tylko podniesie wygodę i komfort użytkowania Twojego mieszkania czy domu, ale przede wszystkim podniesie bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Więcej dowiesz się w dalszej części artykułu.

Ponieważ zainteresowanie tym urządzeniem rośnie z tygodnia na tydzień, postanowiliśmy opisać go dokładniej i odpowiedzieć na najczęściej zadawane  pytania oraz przedstawić jego możliwości zarówno te zwiększające bezpieczeństwo jak i codzienny komfort życia.

GerdaLock dostępny jest w 2 wersjach kolorystycznych (czarny i srebrny) oraz 2 wersjach wyposażenia w moduły komunikacji:

  •        Bluetooth
  •        Bluetooth & z-wave

Jak łatwo się domyślić, pierwszy może komunikować się tylko za pomocą Bluetooth, co pozwala otwierać i zamykać drzwi za pomocą smartfona, natomiast druga wersja, bogatsza o moduł z-wave, zwiększa możliwości zamka o wpięcie w infrastrukturę inteligentnego domu. Dzięki temu możemy skonfigurować sobie sceny kiedy nasz inteligentny zamek ma się zamykać/otwierać i współdziałać z innymi urządzeniami smart.

Urządzenie zasilane jest 4 bateriami typu CR123 , które wystarczają na ok. 1 rok normalnego użytkowania.

Zamek montowany jest  od wewnętrznej strony drzwi, więc od zewnątrz nikt nie wie, że waszego domu strzeże GerdaLock i najnowsza wkładka GERDA PRO SYSTEM.  To jest według nas ważne, szczególnie gdy na zamek decyduje się ktoś kto posiada wkładkę w drzwiach  sprzed kilkunastu lub kilkudziesięciu lat. Przy okazji zakupu nie najtańszego zamka dostajemy również najnowocześniejszą wkładkę od GERDY.

Drzwi od wewnątrz otwieramy dotykiem na panelu zamka. Można również otwierać kręcąc jak klasyczną gałką, ale uwaga, nie rekomendujemy tego, ponieważ można uszkodzić mechanizm. Ten sposób powinien być zastosowany w sytuacji, gdy nie zareagowaliśmy wcześniej na wyczerpującą się baterię lub w innych awaryjnych przypadkach.

Od zewnątrz drzwi mogą się otwierać bezdotykowo, gdy zbliżamy się do nich Ta opcja działa lepiej, gdy zastosujemy dodatkowe urządzenie Bacon, sprzedawane oddzielnie, które „nasłuchuje” sygnał bluetooth i odpowiednio wcześnie zareaguje. Opcja ta działa również bez Bacona, ale może nie zdążyć z otwieraniem drzwi na czas, co może czasem irytować. Oczywiście gdy mamy zamek z modułem z-wave, wachlarz możliwości otwierania zamka jest dużo większy. Możemy zastosować klawiatury na kod, czy też breloki zbliżeniowe, w przypadku domów , czy posesji, gdy na przykład otwieramy bramę wjazdową, czy też garażową.

Teraz trochę więcej o bezpieczeństwie jakie daje nam zastosowanie w naszych drzwiach GerdyLock. Jak już wspomnieliśmy powyżej otrzymujemy najnowszą wkładkę Pro System, ale to nie jedyny element zwiększający nasze bezpieczeństwo. Zamek z modułem z –wave pozwala na zaprogramowanie harmonogramu kiedy nasz zamek ma być zamykany i/lub otwierany, co w 100% uchroni nas przed sytuacjami kiedy zapominamy zamknąć drzwi na noc. Jest to o tyle ważne, iż jest coraz więcej  włamań do mieszkań metodą na „klamkę”. Włamywacz chwyta za klamkę i sprawdza, czy drzwi są zamknięte, jeśli niestety nie, wchodzi do mieszkania i w najłagodniejszym wypadku kradnie rzeczy w zasięgu ręki. Dla tych, którzy przypominają sobie o zamknięciu drzwi leżąc już w łóżku może być dużym ułatwieniem zamknięcie drzwi za pomocą smartfona, czy też innego urządzenia smart dom, na przykład Button Fibaro, lub gdy gasimy światło w sypialni. Z drugiej strony rano, gdy wychodzimy do pracy/szkoły  nasze drzwi mogą być już otwarte chwilę wcześniej,  a tuż po wyjściu mogą się zamknąć same bez konieczności wyciągania klucza. Możliwości  wykorzystania zamka GerdaLock w systemie inteligentnego domu z-wave jest dużo więcej,  zainteresowanych zapraszamy do kontaktu, a zdecydowanych zapraszamy do zakupu. Pozostaje tylko przeczytanie poniższego  akapitu, w którym dowiecie się, czy zamek Gerda Lock będzie pasował do waszych drzwi.

          Decydując się na zakup zamka musimy upewnić się, czy będzie pasował do naszych drzwi i tutaj pojawia się najwięcej Waszych pytań, bo co to znaczy, że zamek jest kompatybilny z wkładką(ta część naszych drzwi w którą wkładamy klucz) na zębatkę, albo zabierak. Chodzi tu o mechanizm, który powoduje ryglowanie drzwi, na poniższych zdjęciach prezentujemy Państwu wkładki zarówno na zębatkę jak i na zabierak. De facto, nie musicie wiedzieć, który z tych dwóch mechanizmów jest w waszej wkładce, ale ważne jest jak wygląda klucz do takich wkładek. Jeśli nasze drzwi mają taką wkładkę to w 99% zamek GerdaLock będzie pasował.

Wielu z Was pyta, czemu zamek sprzedawany jest wraz z usługą montażu, a nie można go kupić taniej  i zostać „bohaterem domu”. Jest to podyktowane w głównej mierze tym, iż  w Polsce mamy  co najmniej 12 rodzajów/rozmiarów wkładek i dobranie odpowiedniej  samemu może nastręczyć wiele problemów. Nie bez znaczenia jest również to, czy nasze drzwi otwierają się do wewnątrz mieszkania czy na zewnątrz. Dzięki usłudze montażu masz pewność, że zamek zostanie zainstalowany przez wykwalifikowanego montera Gerdy, który dobierze odpowiednią wkładkę podczas montażu.

Zapraszamy do zakupu.  Kup Teraz 

Komentarze (0)

No comment

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodać komentarz