Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Czy warto instalować żaluzje zewnętrzne? Poznaj ich zalety i wady

27 marca 2023 żaluzje zewnętrzne


Żaluzje zewnętrzne to nowoczesna, elegancka i bardzo skuteczna ochrona przeciwsłoneczna. W przypadku żaluzji zewnętrznych istnieje wiele możliwości indywidualnej regulacji – również bez uszczerbku dla stabilności i bezpieczeństwa obsługi. Poznaj zalety stosowania żaluzji i przekonaj się, czy sprawdzą się w Twoim domu.

Nowoczesność tuż za oknem

Rolety zewnętrzne powoli odchodzą do lamusa. Skutecznie są zastępowane nowoczesnymi żaluzjami zewnętrznymi. Montowane na zewnątrz, pozwalają nie tylko chronić przed słońcem wiatrem i deszczem, ale w przeciwieństwie do rolet, mają możliwość regulacji. Ilość wpadającego światła z zewnątrz można dostosować poprzez odpowiednie ustawienie lameli. Elektryczne sterowanie koryguje stopień zaciemnienia pomieszczenia. Ponieważ żaluzje są montowane na zewnątrz, to do ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie materiały spełniające najwyższe wymagania jakościowe, aby nie straciły estetycznego wyglądu i nie szpeciły budynku. Żaluzje chronią okna przed warunkami atmosferycznymi takimi jak: intensywne słońce, wiatr, deszcz lub śnieg. Zmniejszają one także poziom przenikającego z zewnątrz hałasu, a bogate możliwości kolorystyczne montowanych żaluzji poprawiają wygląd elewacji.

Technologia żaluzji zewnętrznych

Zasada ich działania żaluzji fasadowych jest taka sama jak w przypadku żaluzji wewnętrznych. Zapewniają optymalną ochronę przed nagrzewającymi się promieniami słońca, a jednocześnie pozwala na regulację światła dziennego. Kierowanie padaniem światła odbywa się poprzez pochylanie lamel, które można dopasować pod kątem od 0º do 90º.

W ciągu ostatnich lat dokonano postępów w udoskonalaniu żaluzji zewnętrznych, aby były one cienkie, ale jednocześnie wytrzymałe i trwałe. To sprawia, że nie tylko wyglądają elegancko, ale w rzeczywistości nie wymagają dużo miejsca do montażu.

Właściwości izolacyjne żaluzji fasadowych — ochrona zimą i latem

Żaluzje fasadowe to opcja, która chroni przed światłem słonecznym i ciepłem, jednocześnie oszczędzając energię na chłodzenie. Zewnętrzne lamele montowane są w pionie lub poziomie, co zapewnia najlepszą możliwą ochronę przed słońcem.

W przypadku całkowitego zamknięcia żaluzji zewnętrznych wytwarzana jest tzw. poduszka powietrzna pomiędzy budynkiem a żaluzjami. W ten sposób budynek jest zabezpieczony przed utratą ciepła, co ma szczególne znaczenie w czasie chłodnych i zimowych miesięcy.

Eleganckie żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe nadają ciekawy i nowoczesny charakter budynkowi. Produkowane są w różnych kształtach listew, posiadają lekką konstrukcję i atrakcyjnym wygląd. Na stronie https://sunfas.pl/ można dobrać do indywidualnego wymiaru. Wybór dotyczy także palety kolorów oraz szerokości poszczególnych lameli. W ten sposób każdy projekt można dostosować do własnych potrzeb i wyglądu naszego domu.

Redakcja smart4living.pl

Dbamy o to, aby treści prezentowane w serwisie były wartościowe, rzetelne i pomocne dla naszych czytelników. Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy do regularnego odwiedzania Smart4Living.pl Wspólnie tworzymy przestrzeń, w której każdy znajdzie interesujący temat dla siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

pompy ciepła
klimatyzatory domowe
żaluzje zewnętrzne

Jesteś zainteresowany reklamą?

żaluzje zewnętrzne