smart4living.pl

Blog tematyczny o domu i wnętrzach i ekologii

DomWnętrza

Czym się charakteryzuje styl glamour?

Czym się charakteryzuje styl glamour?

Styl glamor uznawany jest za jeden z najpopularniejszych stylów we wnętrzach. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać się z pewnymi cechami charakterystycznymi tego sposobu aranżacji pomieszczeń.

Pikowane materiały

W stylu glamour bardzo dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju pikowane materiały, dlatego warto zdecydować się na ich zastosowanie w praktyce. Najlepszym wyborem w tym przypadku będą masywne meble, które będą zawierały materiały z pikowaniami. Oprócz tego możliwe jest także zastosowanie poduszek oraz innych tekstyliów w tym stylu. Na pewno będzie się to doskonale prezentowało.

Kolorystyka

Mieszkanie w stylu glamour obejmuje również odpowiednie dopasowanie kolorów, co jest niezwykle istotne. W stylu glamour dominują stonowane barwy, takie jak biel oraz pastelowe kolory, wśród których można wymienić na przykład róż. Oprócz tego bardzo często w tym stylu znajdują zastosowanie takie kolory jak złoto oraz srebro. Możliwe jest również ich przełamywanie barwą czarną, co fantastycznie się prezentuje we wnętrzach zaaranżowanych w tak elegancki sposób.

Wysoki połysk

Styl glamour to także meble oraz dodatki na wysoki połysk, dlatego warto je wykorzystać podczas aranżowania swojej przestrzeni. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się meble z lakierowanymi frontami, które będą się prezentować niezwykle elegancko. Polecane są one w białej kolorystyce, która najlepiej komponuje się ze stylem glamour. Oprócz tego warto również zastosować połyskujące dodatki, które będą się w fantastyczny sposób mienić. Wśród polecanych dodatków można na przykład wymienić kryształowe wazony.

Oświetlenie

Wnętrze zaaranżowane w stylu glamour powinno mieć również dobrze dopasowane oświetlenie, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się połyskujące lampy, które będą stylistycznie pasowały do pozostałych elementów wyposażenia. Warto zdecydować się na wybór błyszczących, kryształowych żyrandoli, które zachwycą swoją elegancją każdego. Oprócz tego dobrze jest dopasować również oświetlenie boczne w podobnym stylu.

Dodatki

Podczas urządzania wnętrza w stylu glamour warto także uwzględnić zastosowanie odpowiednich dodatków, które na pewno sprawią, że poszczególne pomieszczenia będą się lepiej prezentować. Wśród polecanych dodatków można wymienić duże lustra, które w optyczny sposób powiększą wnętrze i sprawią, że będą się one wydawały bardziej przestronne. Warto o tym pomyśleć, jeśli pragnie się uzyskać atrakcyjne mieszkanie, w którym przyjemnie będzie można spędzać wolny czas.

Udostępnij