smart4living.pl

Blog tematyczny o domu i wnętrzach i ekologii

Dom

Dociski szybkomocujące – obszary zastosowań

Dociski szybkomocujące – obszary zastosowań

Duża dostępność docisków szybkomocujących oraz mnogości ich zastosowań doprowadziły do sytuacji, gdy możemy je spotkać niemal w każdym zakładzie produkcyjnym lub warsztacie. To dzięki nim możliwe jest zachowanie odpowiedniego poziomu precyzji przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego tempa wykonywania zadań, a prostota użytkowania gwarantuje im obecność w wielu miejscach pracy. Pomimo kolejnych pojawiających się alternatyw, żadne z nich nie wydają się przebijać ich efektywności oraz wygody użycia, będąc przy okazji rozwiązaniami droższymi.

W tych sektorach zastosujesz dociski szybkomocujące

Jeżeli chcesz zwiększyć wydajność swoich linii produkcyjnych, to przy pomocy docisków szybkomocujących zmiana formy wtryskowej będzie zarówno łatwiejsza, jak i bezpieczniejsza. W przypadku chęci poprawy tempa i komfortu pracy przy liniach montujących ich obecność wspomoże takie zadania jak klejenie, malowanie czy montaż konkretnych elementów. W stolarstwie zapewniają one dokładność obróbki przy jednoczesnym podniesieniu bezpieczeństwa pracownika. Przy pracach spawalniczych ich zastosowanie poprawi jakość wykonywanych spawów, dając finalnie lepszy efekt.

Dociski szybkomocujące do różnych zadań

Szukając rozwiązania zapewniającego najlepszy dostęp do obrabianego elementu np. przy obróbce CNC, zastosowanie znajdzie docisk pionowy. Przy pracach na stole roboczym takich jak frezowanie czy wiercenie lepszym wyjściem okaże się docisk poziomy. Mając do czynienia z elementami o dużej wadze, wykorzystać można prasę dociskową. Jeżeli chcemy szybko dokonać zamknięcia klap lub pokryw przyda się wtedy docisk sprężynowy albo płaski z pętlą. Podczas transportu elementów pomocny będzie docisk zaczepowy. Natomiast gdy mamy do zainstalowania coś na ścianie użyć można docisku suwakowego.

Jaki docisk szybkomocujący wybrać?

Jak widać powyżej, istnieje wiele rodzajów docisków szybkomocujących. Niezależnie, który z nich wybierzemy warto, aby był on wykonany z materiałów najwyższej jakości takich jak ocynkowana stal, utwardzane tuleje, kwasoodporne sworznie czy tworzywo sztuczne odporne na działanie środków obecnych w warunkach przemysłowych. Na stronie internetowej https://www.promotec.com.pl/oferta/rais-dociski-szybkomocujace zapoznać można się z przykładową ofertą docisków szybkomocujących. Przed wyborem konkretnego modelu lepiej zastanowić się nad dopasowaniem do rozmiaru i kształtu oraz wagi montowanego elementu. Warto również sprawdzić dostosowanie danego docisku zarówno do materiału podłoża, jak i elementu.

 

Udostępnij