smart4living.pl

Blog tematyczny o domu i wnętrzach i ekologii

Dom

Okna aluminiowe, czyli inwestycja na lata

Okna aluminiowe, czyli inwestycja na lata

Okna aluminiowe, są bardzo dobrą alternatywą dla bardziej tradycyjnych plastikowych lub drewnianych konstrukcji. Aluminium, jako budulec stolarki okiennej jest wytrzymałe, a okna z niego wykonane będą lekkie. Dlaczego warto zdecydować się na okna aluminiowe?

Główne cechy okien aluminiowych

Okna aluminiowe, są coraz powszechniej wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie, co biorąc pod uwagę ich listę zalet, wydaje się bardzo logicznym wyborem. Okna wykonane z aluminium pasują do nowoczesnych wnętrz, które najczęściej są utrzymane w minimalistycznym klimacie. Główne cechy aluminiowej konstrukcji okna to:

– lekkość i wytrzymałość, dzięki czemu wstawienie dużego okno panoramicznego nie stanowi problemu,

– aluminium jest odporne na czynniki atmosferyczne oraz korozję,

– aluminium jest materiałem łatwym w obróbce, dlatego okna z niego wykonane mogą mieć różne kształty oraz wymiary.

Wszystko to sprawia, że okna aluminiowe, są dobrym wyborem, jeśli poszukujemy wytrzymałych i lekkich okien na lata.

Parametry okien aluminiowych

Okna aluminiowe w porównaniu z tradycyjnymi oknami, mogą osiągać bardzo duże rozmiary, dzięki czemu są bardzo dobrym rozwiązaniem dla nowoczesnych budynków.

Wymiar okien to jedno, jednak ważniejsza jest tzw. izolacja termiczna, jaką zapewnia takie okno. Również tutaj aluminium się sprawdza i dzięki izolacji z poliamidu, okna wykonane z tego materiału zapewniają optymalny komfort termiczny pomieszczenia.

Okna aluminiowe mogą zostać wyposażone w trzyszybowy pakiet okienny, którego wypełnieniem będzie argon, co oznacza, że straty ciepła praktycznie nie mają miejsca.

Tak jak do zwykłych okien PCV, również tutaj mogą zostać zamontowane szyby antywłamaniowe, które zapewniają większe bezpieczeństwo.

Gdzie zamówić okna wykonane z aluminium?

Okna aluminiowe, pomimo że coraz powszechniejsze, są w dalszym ciągu dość nowym produktem na krajowym rynku. Decydując się na taki system okienny warto zakupić go u sprawdzonego producenta, który dzięki swojemu doświadczeniu, będzie mógł doradzić typ okna idealny do pomieszczenia oraz rodzaju budynku. Jedną z takich firm jest: https://www.aliplast.pl/, która w swojej ofercie posiada wiele systemów okiennych oraz drzwiowych.

Okna aluminiowe? Tak, ale tylko ze sprawdzonym producentem

Okna aluminiowe są coraz popularniej w nowoczesnym budownictwie. Szereg ich zalet sprawia, że tak developerzy, jak i klienci końcowi coraz chętniej wybierają właśnie aluminiową stolarkę okienną. Warto jednak pamiętać, aby takiego zakupu dokonać u sprawdzonego producenta, który pomoże dokonać optymalnego wyboru okien. 

Udostępnij