smart4living.pl

Blog tematyczny o domu i wnętrzach i ekologii

Dom

Plac zabaw – jak wybrać bezpieczny dla naszych dzieci?

Plac zabaw – jak wybrać bezpieczny dla naszych dzieci?

Place zabaw, pomimo postępu technologii cyfrowych, wciąż cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Tak było od zawsze, kiedy to rodzice mogli zabrać swoje pociechy, które bawiły się na świeżym powietrzu z przyjaciółmi. Dawniej były budowane z elementów, które były akurat dostępne – główne grubościennych rur. Czyniło to je mocnymi, ale jednocześnie, niebezpiecznymi dla maluchów. Ciężkie, stalowe huśtawki z drewnianym siedziskiem w przypadku uderzenia dziecka, mogły zrobić poważną krzywdę. Na szczęście tego typu urządzenia są już często demontowane przez władze samorządowe oraz zarządy osiedli.

Plac zabaw – na co zwrócić uwagę przy składaniu zamówienia?

Bez względu na to, gdzie będzie znajdował się plac zabaw dla dzieci, kluczowym parametrem jest bezpieczeństwo. Urządzenia zakupione w marketach budowlanych, często tylko sprawiają wrażenie solidnego. W rzeczywistości często wraz z niską ceną, pojawia się niska jakość. Nieco lepiej sprawa wygląda u lokalnych rzemieślników, którzy samodzielnie dobierają materiały, jednak to również nie daje stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa naszych dzieci. Dlatego ważne, aby wybrać sprawdzone rozwiązania, dla bardzo ważnego miejsca, jakim dla maluchów jest plac zabaw. Producenci, którzy oferują profesjonalne usługi, są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż zakup przypadkowego sprzętu.

Profesjonalnie place zabaw. Producenci gwarantujący jakość

Aby plac zabaw dla dzieci służył bezpiecznie przez długie lata, warto postawić na solidne rozwiązania. Firma Avis z Lublina prezentuje swoją bogatą ofertę na stronie internetowej https://www.avisplacezabaw.pl/. W katalogu można znaleźć różne warianty wykończenia: standard, standard+, premium+, exclusive+ oraz metal. Wszystkie rozwiązania objęte są 36 miesięczną gwarancją producenta co sprawia, że urządzenia przygotowane są na lata. Zwłaszcza rozwiązanie „metal” – malowana proszkowo konstrukcja nie ulega korozji, a ubytki w lakierze można uzupełniać, co czyni ten produkt wieloletnim. Avis to firma, która oferuje bezpłatny montaż i ma za sobą już ponad 10000 realizacji w Polsce i Europie.

Place zabaw przygotowane przez profesjonalne firmy, jak Avis, są gwarancją bezpiecznego użytkowania. Bezpieczne wykończenie sprawia, że dziecko nie ma możliwości skaleczenia się o wystające elementy. Antypoślizgowe powierzchnie chronią nasze pociechy nawet przy zwilżonej powierzchni. Solidny montaż do podłoża zapewnia stabilność całej konstrukcji. Modułowa konstrukcja pozwala na transport również w miejsca instalacji, gdzie nie ma warunków do wjazdu większym samochodem.

 

Udostępnij