smart4living.pl

Blog tematyczny o domu i wnętrzach i ekologii

DomWnętrza

Czym się charakteryzuje styl boho?

Czym się charakteryzuje styl boho?

Styl boho w obecnych czasach cieszy się bardzo dużą popularnością podczas aranżowania różnych przestrzeni w domu czy mieszkaniu. Dlatego warto zapoznać się z jego cechami charakterystycznymi, aby wiedzieć, na czym się skupić podczas projektowania poszczególnych pomieszczeń.

Patchworkowe wzory

Z całą pewnością można stwierdzić, że styl boho jest bardzo niepowtarzalny i można w nim znaleźć unikalne wzornictwo. W tym stylu najczęściej wykorzystywane są wszelkiego rodzaju patchworkowe wzory, które fantastycznie się ze sobą komponują. Można z nich tworzyć zróżnicowane tekstylia, taki jak na przykład koce lub poduszki. Styl boho może sprawiać wrażenie nieco chaotycznego, jednak całość w nim okazuje się niezwykle spójna. Połączenia kolorów są bardzo trafne, mimo tego, że są komponowane w dość swobodny sposób.

Nieoczywiste połączenia

Salon w stylu boho może wydawać się chaotyczny, jednak po szczegółowym przyjrzeniu się całość doskonale do siebie pasuje. Oprócz tego warto podkreślić fakt, że w stylu boho królują nieoczywiste połączenia, zarówno pod względem wzorów, jak i kolorów. Komponowanie dodatków podczas aranżowania wnętrz można uznać za bardzo nonszalanckie, ponieważ wszystko w stylu boho realizowane jest ze spokojem oraz bez zbędnego pośpiechu. Dzięki temu można się bardzo dobrze zrelaksować we wnętrzach zaaranżowanych w tym stylu oraz przyjemnie spędzać tam czas.

Wyraziste kolory

Kolejną cechą charakterystyczną stylu boho z całą pewnością jest zastosowanie mocnych oraz wyrazistych kolorów, na co warto zwrócić szczególną uwagę. Wnętrza urządzone w stylu boho bardzo zwracają na siebie uwagę otoczenia, ponieważ są bardzo kolorowe. Wykorzystywane są w nich bardzo wyraziste, a nawet kontrastujące ze sobą kolory. Styl boho można uznać za dość kolory i co za tym idzie również fantazyjny. Jednak można go określić także jako niezobowiązujący, głównie z uwagi na niecodzienne połączenia poszczególnych wzorów oraz faktur.

Naturalne materiały

W stylu boho bardzo szerokie możliwości zastosowania mają także naturalne materiały, dlatego warto się zdecydować na wykorzystanie ich w praktyce. Wśród najczęściej wykorzystywanych materiałów można przede wszystkim wymienić drewno, ale także wiklinę oraz bambus. Dlatego doskonałym pomysłem będzie zdecydowanie się na drewniane meble w różnych wariantach kolorystycznych. Mogą one zostać dopełnione przez dodatki stworzone z wikliny oraz bambusa, które będą się razem bardzo spójnie prezentować. Warto zwrócić szczególną uwagę na te aspekty podczas urządzania wnętrz w stylu boho.

Udostępnij