smart4living.pl

Blog tematyczny o domu i wnętrzach i ekologii

Dom

Kiedy warto zainwestować w podnośniki gazowe?

Kiedy warto zainwestować w podnośniki gazowe?

Akcesorium zwane siłownikiem meblowym, mocuje się bezpośrednio do szafek z drzwiami otwieranymi do góry. Jest prosty w obsłudze system, który pozwala na pozostawienie klapy szafki w pozycji otwartej tak długo, jak jest to potrzebne, bez konieczności ręcznego wspomagania. Siłownik gazowy to najpopularniejszy rodzaj podnośnika. Wykorzystuje on sprężony gaz (najczęściej azot). 

Szafka musi być zamknięta, aby gaz w podnośniku mógł się rozprężyć. Jeśli jednak klapa zostanie lekko przechylona, gaz się rozpręży i zamek się otworzy. Gaz „podnosi” klapę, otwierając automatycznie schowek. Gaz zostaje ponownie sprężony podczas zamykania. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Podnośniki gazowe – co warto wiedzieć? 

Podnośnik gazowy do mebli może być opłacalnym i prostym rozwiązaniem, które może znacznie zwiększyć komfort użytkowania szafek kuchennych. Do zalet podnośnika gazowego do mebli należy zaliczyć prostotę montażu i niewielkie wymiary. Dostępne są dwa rodzaje siłowników: jeden z amortyzatorem, który tłumi dźwięki podczas otwierania i zamykania klap, oraz jeden z regulowanym kątem otwarcia drzwi.

Jak działa gazowy podnośnik meblowy?

Działanie gazowych podnośników meblowych jest proste i intuicyjne, dlatego cieszą się one tak dużą popularnością wśród nabywców. Fronty, które opierają się na siłownikach tego typu, są płynne w obsłudze. Po odchyleniu drzwi nie tracą swojej pozycji i nie opadają automatycznie. Otwierając je, można uzyskać dostęp do wnętrza mebla. Nie trzeba go trzymać ręką nad głową. Dwie ręce mogą załatwić sprawę. Klapę można zamknąć tylko jedną ręką: pociągnąć ją drugą ręką i opuścić.

Dlaczego warto wybrać gazowe podnośniki meblowe nad innymi opcjami? Ponieważ:

  • są wytrzymałe,
  • są przyjemne wizualnie,
  • mają solidny mechanizm blokujący, który pozwala na łatwą regulację kąta pod jakim otwierają się drzwi szafy, 
  • są one idealne do zastosowania w meblach łazienkowych, salonowych, biurowych i kuchennych, 
  • są przeznaczone do stosowania z pełnymi lub profilowanymi frontami meblowymi,
  • zapobiegają one głośnemu zderzaniu się mebli. Dźwięk uderzających o siebie elementów może być rozpraszający i nieprzyjemny dla domowników. Front jest delikatnie opuszczany, co zapobiega uszkodzeniu lub chaosowi na profilach.

Podnośniki i siłowniki GTV: Zalety

Siłowniki meblowe i podnośniki meblowe pozwalają na otwieranie i zamykanie drzwi szafek zarówno w górę, jak i w dół. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów tych elementów. Podnośniki i siłowniki GTV to dwie opcje, które pozwolą Ci zwiększyć funkcjonalność Twoich mebli. 

Tego typu elementy są warte inwestycji. Wiele z nich ma wolniejsze prędkości zamykania, co zmniejsza hałas. Mają również więcej przestrzeni. Tradycyjne zawiasy ograniczają zdolność do nieograniczonego otwierania i zamykania szafki. Podnośniki, siłowniki i inne urządzenia firmy GTV wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które są trwałe i odporne na uszkodzenia.

Podnośniki wyposażone w funkcję spowalniania

Firma GTV oferuje podnośniki gazowe PDGAM z funkcją spowalniania. Możesz je wykorzystać w różnego rodzaju szafkach, komodach czy witrynach. Spowalnia ona front szafki podczas jej zamykania. W ten sposób powstaje miękkie zamykanie. Nie ma konieczności montowania zawiasu z funkcją spowalniania. 

W siłownikach gazowych występuje pięć wariantów mocy: 50N-60N,80N-100N,100N,120N,100N,100N,120N i 120N. 

Sklep Bimeb.pl: Podnośniki GTV, siłowniki

W sklepie https://bimeb.pl/akcesoria-meblowe/podnosniki/gtv znajdziesz wiele takich części o różnych rozmiarach i kątach regulacji. Możesz je również dopasować do wszystkich rodzajów mebli. Dzięki nim każdy mebel zmieni się w użyteczne akcesorium. 

Dzięki siłownikom lub podnośnikom będzie można również łatwo przesuwać meble bez konieczności użycia siły. Meble są uniwersalne i mogą być wykonane w wielu rozmiarach i stylach. Dzięki temu zwiększy się jego funkcjonalność i estetyka.

Udostępnij