Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Projekty budynków gospodarczych od MURATORA

27 lutego 2023 projekty domów


Planujemy zbudować na działce rolnej siedlisko, obejmujące dom i budynek gospodarczy? A może zwyczajnie potrzebujemy dodatkowego obiektu, w którym będziemy mogli zaparkować swój samochód bądź przechować sprzęty ogrodnicze lub maszyny rolnicze? W takiej sytuacji sięgnijmy po gotowy projekt z oferty MURATORA. Co przygotowali dla nas projektanci, jakie formalności czekają nas w związku z taką inwestycją oraz o czym powinniśmy pamiętać, aby wybrać najlepszy projekt budynku gospodarczego?

Czym cechują się projekty budynków gospodarczych od MURATORA?

Kolekcja na stronie https://projekty.muratordom.pl/gospodarcze/wszystkie-projekty-budynkow-gospodarczych/ obejmuje kilkadziesiąt projektów budynków gospodarczych o zróżnicowanym przeznaczeniu. Znajdziemy tu projekty garaży jedno-, dwu-, a nawet trzystanowiskowych, wzniesionych w technologii drewnianej lub murowej. Prócz nich czekają na nas obiekty gospodarcze z jednym lub kilkoma pomieszczeniami, nierzadko z praktyczną łazienką. Mogą one posiadać piwnicę, niewielki taras z miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu, a nawet saunę dla domowników i odwiedzających ich gości.

Na uwagę zasługują szybkie i tanie w wykonaniu wiaty – czy to gospodarcze, czy też garażowe. Najbardziej wymagający inwestorzy mogą zdecydować się na projekty gotowe o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych. Oferują one przestronne miejsce przeznaczone do parkowania większej ilości maszyn rolniczych oraz przechowywania różnego rodzaju zapasów. Co istotne, projekty budynków gospodarczych wyróżnia odmienna funkcjonalność, metraż i stylistyka. W konsekwencji możemy łatwo dopasować je zarówno do własnych wymagań i możliwości finansowych, jak i wielkości działki przeznaczonej pod budowę.

Jakie formalności wiążą się z realizacją budynku gospodarczego?

Przed dokonaniem zakupu gotowego projektu, zapoznajmy się z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzją o Warunkach Zabudowy. Dzięki temu unikniemy błędów w doborze planu architektonicznego, które mogłyby utrudnić nam niezbędne formalności. Projekty budynków gospodarczych możemy wcielić w życie w jeden z trzech sposobów: na podstawie zgłoszenia, pozwolenia na budowę, bądź całkowicie bez procedur urzędowych.

Na zgłoszenie możemy wznieść parterowy obiekt wolnostojący, o powierzchni nieprzekraczającej 35 m2 – przy czym na każdych 500 m2 posesji mogą stanąć nie więcej niż dwa takie budynki. Jeśli wybrany przez nas projekt nie spełnia choć jednego z powyższych kryteriów, konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Najmniej formalności czeka nas, jeżeli budynek gospodarczy będzie związany z produkcją rolną oraz będzie uzupełniał zabudowę zagrodową w ramach działki siedliskowej. Wystarczy, że wybierzemy projekt gotowy spełniający kilka wymagań (parterowy, o metrażu do 35 m2 oraz o maksymalnej rozpiętości konstrukcji do 4,8 m). Będziemy wtedy zwolnieni z obowiązku dokonywania zgłoszenia lub składania wniosku o wydanie pozwolenia na budowę.

Brakuje nam miejsca do przechowywania narzędzi lub maszyn ogrodniczych? Regularne odśnieżanie samochodu jest dla nas wyjątkowo uciążliwe? A może potrzebujemy osobnego obiektu, w którym urządzimy saunę i strefę rekreacyjną? Niezależnie od potrzeb i motywów, nasze wymagania zaspokoją projekty budynków gospodarczych. Różniące się wielkością, przeznaczeniem i wyglądem, pozwolą nam dokonać niezbędnych formalności oraz rozpocząć realizację przedsięwzięcia budowlanego, które znacząco poprawi ogólną funkcjonalność naszej posesji.

Zdjęcie: Projekt M262a – Słuszny wybór – wariant I, arch. Katarzyna Słupeczańska

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl    

Redakcja smart4living.pl

Dbamy o to, aby treści prezentowane w serwisie były wartościowe, rzetelne i pomocne dla naszych czytelników. Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy do regularnego odwiedzania Smart4Living.pl Wspólnie tworzymy przestrzeń, w której każdy znajdzie interesujący temat dla siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

pompy ciepła
klimatyzatory domowe
żaluzje zewnętrzne

Jesteś zainteresowany reklamą?

żaluzje zewnętrzne