smart4living.pl

Blog tematyczny o domu i wnętrzach i ekologii

Dom

Stolarka okienna – dobry wybór na długie lata

Stolarka okienna – dobry wybór na długie lata

Okna to rzecz, która na stałe wpisała się w obraz wszystkich domów i mieszkań. Ich zasada użytkowania jest bardzo prosta, ale już ich wybór stanowi nie lada problem. Podstawowa zasada – staranny dobór stolarki okiennej, która w każdym domu ma służyć przynajmniej przez kilkanaście lat. O czym więc należy pamiętać?

Budżet finansowy

Cena dla wielu osób jest bardzo ważnym wyznacznikiem. Co jednak nie powinno oznaczać tego, że należy zdecydować się na bardzo tanie okna. Tym bardziej że te najtańsze produkty nie posiadają dodatkowego wyposażenia. Warto również nadmienić, że taka stolarka okienna może mieć często wady, jakie są niewidoczne dla oka człowieka.

Jeżeli ktoś już musi uważać na cenę, to może wybrać okna ze średniej półki cenowej. Tak, stolarka okienna „nieco” kosztuje, ale należy zdać sobie sprawę z tego, że ma się do czynienia z produktami, jakie kupuje się raz na długi czas. Tym bardziej że współczesne okna tworzone są w ten sposób, aby wytrzymały one przynajmniej przez kilkadziesiąt lat (jeszcze dłużej!).

Bezpieczne okna

Czy okna mają zabezpieczenia? Każda okazja czyni złodzieja. Również słabe okna, które sprawią, że pod nieobecność właścicieli domu, będzie można przedostać się do środka. Warto więc upewnić się, czy okna posiadają dodatkowe zabezpieczenia, jakie na ogół dzieli się na kilka grup.

Pierwsza z nich to folia antywłamaniowa, która utrudnia zbicie okna. Druga grupa zabezpieczeń dedykowana jest nie tylko dla rabusiów, ale również dla dzieci, które mają czasem tendencję do samodzielnego otwierania okien. Aby móc tego uniknąć, stosowane są klamki na kluczyk lub klamki z przyciskiem. Warto postawić na jedną z tych form zabezpieczeń, aby mieć pewność co do ich bezpieczeństwa.

Estetyka okna

W szczególności, jeżeli ktoś kupuje okna do domu. Warto postawić na produkty, dzięki którym będzie można stworzyć odpowiednią wizualizację. Do wyboru są okna w różnych kolorach, a niekiedy nawet wzorach. Warto zadać sobie pytanie odnośnie tego, czy dana stolarka okienna będzie pasować do elewacji całego budynku.

Okna dobrej jakości

Co jest najważniejsze – należy postawić na okna dobrej jakości, jakie można otrzymać m.in. na https://www.oknanaleczowska.pl/. Są to produkty dobre, cieszące się pozytywną opinią wśród inwestorów. W sprzedaży znaleźć można stolarkę okienną PCV i drewnianą. Warto nawiązać z nimi kontakt. W szczególności, jeżeli ktoś ma dylemat odnośnie do tego, które okna będą dla niego najlepszym rozwiązaniem. Oni zawsze są w stanie zapewnić fachowe doradztwo.

 

Udostępnij