smart4living.pl

Blog tematyczny o domu i wnętrzach i ekologii

Dom

Akcesoria meblowe, czyli wybór uchwytów do szafek w 3 krokach

Akcesoria meblowe, czyli wybór uchwytów do szafek w 3 krokach

Wybór akcesoriów meblowych może przyprawić o ból głowy, nawet w przypadku niepozornych uchwytów do szafek. Kiedy decydujemy się na zakup, nagle pojawia się tuzin pytań o dizajn, jakość czy funkcjonalność, a my rozkładamy ręce z bezradności. Jeśli dziś jesteś w takiej sytuacji, to bez obaw! Mamy dla Ciebie 3 porady, które rozwiążą ten problem.

Postaw na praktyczny wymiar akcesoriów meblowych

Wspomniana wyżej funkcjonalność to aspekt, którego nie można pominąć. Czasami przegrywa ona z pięknym wystrojem lub nowatorskim dizajnem, ale w codziennym obyciu, to właśnie komfort użytkowania robi różnicę. Z pewnością nie chcesz łamać sobie paznokci przy otwieraniu szafy ze zbyt wąską listwą krawędziową, szczególnie kiedy drzwi są ciężkie i stawiają duży opór. Niezbyt dobrym pomysłem jest także montowanie szerokich, ozdobnych uchwytów w szafkach przyściennych, których potem nie sposób otworzyć, bo ściana blokuje drzwi z wystającym elementem. Dlatego przed wyborem akcesoriów do mebli, dostępnych na przykład na stronie https://tomex365.pl/, weź pod uwagę ich lokalizację i funkcje, jakie mają spełniać.

Dostosuj akcesoria meblowe do swoich potrzeb

Rynek oferuje pełen wachlarz najróżniejszych typów uchwytów do mebli. Mogą to być elementy:

  • zaokrąglone,
  • prostokątne,
  • listwy,
  • gałki,
  • inne nowoczesne fasony.

Możesz zdecydować się także na meble bez uchwytów, które otwierają się jedynie pod delikatnym naciskiem! Zbadaj, która opcja jest najbardziej komfortowa w użytkowaniu dla Ciebie i Twoich domowników. Czy uchwyty są odpowiednio duże, abyś swobodnie mógł za nie pociągnąć? Czy nie są zbyt chropowate albo są zbyt gładkie i wyślizgują się z rąk? Weź też pod uwagę, że jeżeli decydujesz się na meble kuchenne z tzw. mechanizmem Tip-On, czyli bez uchwytów, będziesz częściej czyścić tłuste plamy z powierzchni szafek, które otwierasz np. podczas gotowania.

Nie zapomnij o dobrym stylu akcesoriów meblowych

Nie jest tajemnicą, że uchwyty do szafek mają pełnić także funkcje estetyczne. Piękna prezencja tych niewielkich detali, sprawia, że wnętrze domu nabiera swoistego uroku. Dlatego po sprawdzeniu funkcjonalności tego elementu, zobacz, czy pasuje do Twojego wykończenia – najpierw do samych mebli, a potem ogólnego wystroju. Zadbaj o odpowiednią kolorystykę i wykończenie. Może to być mosiężna gałka w stylu retro czy chromowany, prostokątny uchwyt do bardziej nowoczesnych wnętrz. Tego typu akcesoria do mebli sprawdzą się również w wersji drewnianej lub aluminiowej. Pamiętaj jednak, że każdy uchwyt ma swoją specyfikę i nie wszystkie nadają się do każdego pomieszczenia. Niektóre z nich są np. mniej odporne na wilgoć, chociażby drewno lub szybko się brudzą tak jak elementy chromowane. Wybór należy do Ciebie!

 

Udostępnij