smart4living.pl

Blog tematyczny o domu i wnętrzach i ekologii

DomWnętrza

Aranżacja salonu – jak stworzyć wystrój zgodny z trendami?

Aranżacja salonu – jak stworzyć wystrój zgodny z trendami?

Salon jest w wielu mieszkaniach najważniejszym pomieszczeniem. To w tej przestrzeni domownicy wypoczywają wspólnie po ciężkim dniu. Tutaj też często zaprasza się gości i organizuje rodzinne wydarzenia. Aby pokój zapewnił odpowiedni komfort i możliwość wypoczynku, powinien być funkcjonalny. Bardzo ważnym aspektem jest też modny wystrój. Jak zaaranżować salon zgodnie z aktualnymi trendami?

Jak urządzić modny salon?

Moda dotycząca urządzania pomieszczeń zmienia się w każdym roku. Style obowiązujące w ostatnich latach mają jednak ze sobą wiele wspólnego. Projektanci zalecają przede wszystkim, aby mieszkania zapewniały domownikom poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Możliwość zrelaksowania się i oderwania od codziennych trosk jest szczególnie ważna w pokojach dziennych. Aranżacja salonu powinna więc wykorzystywać przyjazne, stonowane barwy. Wśród nich królują delikatne zielenie, beże i brązy. Modnym rozwiązaniem wciąż są szarości. Decydując się na nie, należy jednak pamiętać o zrównoważeniu ich charakteru przyjaznymi w odbiorze akcentami. Obok szarych ścian mogą więc pojawić się powierzchnie w delikatnym kolorze łososiowym lub ciepłym écru. Wnętrza urządzone w mniej radosnych barwach zaleca się wyposażyć w dodatki o miłej i miękkiej powierzchni, które będą kojarzone z komfortem i bezpieczeństwem. Nie należy zapominać również o źródłach przyjaznego, ciepłego światła. Co jeszcze warto wiedzieć?

Modne style wnętrzarskie – inspiracje

Wśród konwencji aranżacyjnych, w których często przestrzega się powyższych zasad wymienić można kilka chętnie wybieranych stylów. Należą do nich m.in. retro i retro minimalizm. Sięgnięcie po meble z naturalnego drewna, nawiązujące do aranżacji sprzed lat może nadać wnętrzom wyjątkowego charakteru. Szafki na drewnianych nogach z kolorowymi frontami oraz tapicerowane, miękkie fotele z pewnością wprowadzą przyjemny nastrój. W minimalistycznej wersji stylu wykorzystuje się tylko niezbędne akcesoria, które ponadto łatwo się czyści. Tak urządzony salon pozwoli domownikom odetchnąć i zaznać relaksu.

Chętnie wybierane propozycje z kategorii inspiracje salon to też pokoje urządzane w stylu boho, skandynawskim, glamour i rustykalnym. Salony warto zaopatrzyć w komplety wypoczynkowe z miękkimi, przyjemnymi w dotyku obiciami. Trendy postulują wykorzystanie akcesoriów z naturalnych surowców. Nie należy zapominać też o kilku źródłach nastrojowego światła. Salon urządzony zgodnie z obowiązującymi trendami będzie nie tylko atrakcyjnym, ale też przyjaznym i funkcjonalnym miejscem.

Udostępnij