smart4living.pl

Blog tematyczny o domu i wnętrzach i ekologii

Dom

Folia aluminiowa – kilkaodpowiedzi na popularne pytania

Folia aluminiowa – kilkaodpowiedzi na popularne pytania

Wiele produktów użyjesz w sposób mniej lub bardziej zgodny z ich podstawowym przeznaczeniem. Do takich artykułów należy niepozorna folia aluminiowa, która sprawdza się w wielu innych zastosowaniach poza standardowym. W poniższym wpisie znajdziesz odpowiedzi na popularne pytania dotyczące folii – również te dotyczące jej mało typowych użyć.

Która strona folii aluminiowej do czego?

Folia aluminiowa ma dwie strony różniące się właściwościami. Aby upiec danie, musisz je owinąć tak, by matowa, pochłaniająca ciepło część znalazła się na zewnątrz. Dzięki temu potrawa szybciej stanie się gotowa do spożycia. Folii aluminiowej użyjesz również do zachowania i przedłużenia świeżości produktów. Wówczas musisz umieścić błyszczącą stronę, czyli odbijającą ciepło, na zewnątrz dania.

Jak wyczyścić srebro folią aluminiową?

Folia aluminiowa ma mnóstwo innych zastosowań poza kuchennymi. Dlatego wiele osób pyta o możliwość użycia produktu nie tylko w trakcie przygotowywania dania. Folia doskonale nadaje się na przykład do wykorzystania podczas domowych porządków – za jej pomocą wyczyścisz na przykład srebro. Taką metodę czyszczenia warto stosować zarówno ze względu na jej efektywność, jak i niskie koszty. Jak więc pozbyć się nieestetycznego osadu ze srebra?

Najpierw przygotuj roztwór. W tym celu sięgnij po miskę, wypełnij ją gorącą wodą i solą. Na 1 litr wody powinno przypaść około 5 łyżeczek soli. Wymieszaj wszystko tak, by się rozpuściło. Umieść na spodzie i bokach szklanego lub plastikowego pojemnika folię aluminiową i wlej roztwór do naczynia. Umyj srebro za pomocą wody i mydła, a następnie umieść je naczyniu. Gdy woda już się ochłodzi, wyciągnij oczyszczone srebro z roztworu.

Jak umyć piekarnik folią aluminiową?

Innym możliwym zastosowaniem folii jest wyczyszczenie za jej pomocą piekarnika. Aby to zrobić, wyjmij blachy i kratki z piekarnika, uformuj kulkę z folii, a następnie polej ją płynem do naczyń. Za pomocą tak wykonanej myjki pozbędziesz się zaschniętego brudu z piekarnika. Folia aluminiowa pozwala na dowolne formowanie, dlatego za jej pomocą łatwiej dotrzesz do trudno dostępnych miejsc. Ponadto cechuje się większą delikatnością od zwykłych zmywaków, w związku z czym zmniejsza się ryzyko uszkodzenia piekarnika.

Co daje folia aluminiowa za grzejnikiem?

Jeśli chcesz zmniejszyć koszty ogrzewania, możesz umieścić folię aluminiową za kaloryferem. Będzie ona odbijać ciepło z powrotem do wnętrza mieszkania lub domu i w ten sposób minimalizować zużycie energii. W ten sposób zadbasz o utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu, a zarazem o oszczędności. Odporną na rozdarcia folię aluminiową nadającą się również do umieszczenia za kaloryferem znajdziesz w ofercie marki Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne.  

Gdzie wyrzucać folię aluminiową?

Folia aluminiowa w przeważającej części składa się z metalu. W związku z tym należy ją wyrzucić do worka na metale i tworzywa sztuczne. Jeśli jednak jest zabrudzona, trzeba ją umieścić w pojemniku na odpady zmieszane.

Mamy nadzieję, że artykuł odpowiedział na któreś z Twoich pytań dotyczących folii aluminiowej. Jak widzisz, nie musisz przygotowywać z jej wykorzystaniem potraw, możesz jej użyć również w zupełnie inny, mniej typowy sposób.

 

Udostępnij