Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Czym się charakteryzuje styl loftowy?

25 stycznia 2022

Wśród różnych rodzajów stylów we wnętrzach można przede wszystkim wymienić styl loftowy. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także zapoznać się z jego cechami charakterystycznymi.

Przestronność

Wśród głównych cech stylu loftowego można przede wszystkim wymienić bardzo wysoki poziom przestronności. W stylu loftowym bardzo często można znaleźć otwarte przestrzenie o dużych powierzchniach. Mogą się w nich znajdować na przykład duże okna, które w optyczny sposób powiększają dane wnętrze. Dzięki wyjątkowej przestronności bardzo przyjemnie się spędza czas w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu loftowym.

Kolorystyka

Styl loftowy uwzględnia również odpowiednie dopasowanie kolorów, które jest niezwykle istotne na każdym etapie aranżacji pomieszczeń. W tym stylu najczęściej są wybierane jasne oraz stonowane kolory, które charakteryzują się wyjątkowo wysokim poziomem uniwersalności. Wśród nich można wymienić zarówno biel, jak i wszelkiego rodzaju beże oraz szarości. Możliwe jest także wykorzystywanie pastelowych kolorów, które w tej sytuacji sprawdzą się idealnie.

Surowe materiały

Podczas aranżowania pomieszczeń w stylu loftowym bardzo często wykorzystywane są również wszelkiego rodzaju surowe materiały. Wśród nich można przede wszystkim wymienić surowy beton, ale także drewno oraz szkło i metal. Beton najczęściej znajduje zastosowanie na ścianach oraz podłogach. Do tego dobierane są meble stworzone z surowego drewna. Szkło oraz metal to materiały, z których najczęściej tworzone są dodatki do wnętrz urządzonych w stylu industrialnym. Dlatego warto je wziąć pod uwagę podczas aranżowania.

Nietypowe połączenia

Projektując wnętrze w stylu loftowym, warto zastanowić się również nad pewnymi połączeniami, które nie są typowe i na pierwszy rzut oka mogą do siebie nie pasować. Możliwy jest na przykład wybór różnych krzeseł do tego samego stołu, co będzie miało swój niepowtarzalny klimat. Warto umieścić w każdym wnętrzu akcenty, które do siebie nie pasują, ponieważ będzie to dopełnienie wybranego stylu loftowego, stosowanego podczas aranżacji.

Oświetlenie

W stylu loftowym bardzo często wybierane jest również bardzo charakterystyczne oświetlenie, które zwraca na siebie uwagę swoją niepowtarzalnością. Bardzo często dobierane są odsłonięte żarówki, a także metalowe klosze, które idealnie sprawdzają się w industrialnych aranżacjach. Warto je wykorzystać w praktyce, jeśli pragnie się uzyskać spójne wnętrze o fantastycznym klimacie. Na pewno takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie.

Redakcja smart4living.pl

Dbamy o to, aby treści prezentowane w serwisie były wartościowe, rzetelne i pomocne dla naszych czytelników. Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy do regularnego odwiedzania Smart4Living.pl Wspólnie tworzymy przestrzeń, w której każdy znajdzie interesujący temat dla siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

pompy ciepła
klimatyzatory domowe
żaluzje zewnętrzne

Jesteś zainteresowany reklamą?

żaluzje zewnętrzne