Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Jak zaprojektować ogród przed domem? Poznaj podstawowe zasady

25 stycznia 2022


Wymarzony dom powinien się pięknie prezentować, nic więc dziwnego, że dbamy o jego elewacje i takie szczegóły, jak podjazd. A co z najbliższym otoczeniem domu?

Ogród przed domem – dlaczego warto poświęcić mu więcej uwagi?Jak zaprojektować ogród przed domem?

Ciekawych pomysłów na ogrodowe aranżacje ogrodu przed domem jest sporo. Najwygodniejszym rozwiązaniem dla wielu osób jest równo przycięty trawnik, możesz jednak wysilić się na ciekawsze rozwiązania.

Jednym z najpopularniejszych pomysłów na aranżację ogrodu są skalniaki. Roślin i kamieni dekoracyjnych, jakie możesz wykorzystać podczas ich tworzenia, jest sporo. A że szeroki asortyment daje wiele możliwości, jedynym ograniczeniem przy tworzeniu skalnego ogrodu będzie twoja wyobraźnia.

Innym sposobem na aranżację ogrodu przed domem jest tworzenie roślinnych kompozycji. Jakie rośliny możesz tu wykorzystać? Możesz postawić na drzewa liściaste i iglaste, różne odmiany magnolii lub macierzanki.

Czego musisz unikać w ogrodzie frontowym? Ławeczek i leżaczków. Ta część ogrodu, którą widać z ulicy, powinna mieć bardziej oficjalny charakter. Zadbaj też, by stworzyć naturalne zielone schowki, dzięki którym śmietniki nie będą widoczne.

Piękny ogród przed domem. Gdzie znajdziesz najciekawsze pomysły?

Szukasz pomysłu na własny ogród przed domem? Sprawdź, jakie aranżacje przydomowych ogródków pojawiają się w twojej najbliższej okolicy. Możesz też skorzystać z tematycznej pracy oraz z portali internetowych poświęconych sztuce ogrodniczej. Nie brak tam artykułów na temat tego, jak urządzić ogród przed domem oraz cennych porad, które możesz wykorzystać na własnej działce. Możesz też korzystać z porad ekspertów i firm, które zawodowo zajmują się projektowaniem ogrodów.

Wiesz już, jak zaprojektować ogród przed domem, możesz zatem przystąpić do pracy. Staraj się dopasować styl ogrodu do swego domu, nie bój się też spełniać swoich ogrodowych marzeń. Ta namiastka zieleni wokół domu ma przecież służyć tobie i twojej rodzinie, urządzaj ją zatem zgodnie z własnymi preferencjami.

Redakcja smart4living.pl

Dbamy o to, aby treści prezentowane w serwisie były wartościowe, rzetelne i pomocne dla naszych czytelników. Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy do regularnego odwiedzania Smart4Living.pl Wspólnie tworzymy przestrzeń, w której każdy znajdzie interesujący temat dla siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?